Nábor


Ak sa chceš zbaviť svojho EGA, staň sa členom súboru.

 

Nábornových členov vždy prvý utorok v mesiaci v Dome kultúry Dúbravka od 18:00 do 21:00 hod.
 
TANEC: chlapci a dievčatá od 14 rokov

 

HUDBA: trúbka, husle, akordeón
 
NÁCVIKY: Dom kultúry Dúbravka, Saratovská 2/A, 844 52 Bratislava
Utorok: 18:00 - 21:00
Štvrtok:18:00 - 20:30

 

Ako každé správne dieťa svojej doby, aj mňa moja mama prihlásila na balet. Nikdy som však nebola výrazne pohybovo nadaná, ale hlavne moja pohodlnosť a opatrnosť vždy zvíťazili nad mojou vôľou. Napriek tomu som si pri čítaní životopisných kníh o baletkách predstavovala seba, ako sa vznášam v motýlích šatách ako baletka a doma v izbe som bezhlavo pobehovala, skackajúc a mávajúc rukami. Balet a vôbec tanec ma vždy fascinoval. Dodnes si pamätám prvé baletné predstavenie Snehulienka, ktoré som videla v detstve v SND, kedy sa mi zastavil dych a oči som nevedela odtrhnúť od ladných pohybov. Tanečníci boli pre mňa ľudia z iného sveta, ktorý ma lákal a vzbudzoval moju zvedavosť. Čo som však nezvládala pohybom, zvládala som úspešne štetcom. Moje obrazy z tanečným motívom majú dodnes úspech.

Rozhodnutie /v tomto veku/ vstúpiť do tanečného súboru bolo pre mňa samú a mnohých v mojom okolí veľkým prekvapením. Dnes som však na seba hrdá, lebo som sa začala učiť veciam, na ktoré som doteraz nemala odvahu, a tak som si splnila aj svoj detský sen.

Dnes stojím v skúšobnej sále a stávam sa súčasťou diania, ktoré ma dostáva vďaka nim do inej dimenzie. Konečne zažívam to, o čom som iba tušila a z diaľky obdivovala. Nikto sa nesnaží byť najlepší, ale každý má snahu zlepšiť sám seba. Cítiť tu disciplínu, vzájomný rešpekt, obetavosť a lásku k tanci. Ak splyniete s nimi už nič nebude iba vaše, ale všetko sa stane spoločným, a už v ničom nebudete sama. Ak naberiete odvahu a postavíte sa na parket medzi ne, pocítite ich radosť z pohybu, vôľu, sústredenosť a snahu o dokonalosť. Vo víre tejto energie sa vaše ego rozplynie a vzniká jedno – SPOLOČNÝ TANEC. Hodiny a roky nácvikov, únava, starosti a bolesti ostávajú zamknuté v šatniach. Keď začne hrať hudba, v každej z nich vzplanú ohníky a na pódiu je to jedna veľká vatra, ktorá rozpáli sálu a v očiach publika sa odrážajú plamienky tanca.

Každá z nich je originálnym obrazom v mojej mysli a mojou snahou je, s láskou to dostať na jedno veľké plátno. Sú mojou veľkou inšpiráciou, sú moje priateľky, dcéry, sestry - sú moja veľká tancujúca rodina.

Sú to dievčatá, ženy, sú to TANEČNICE – sú jedno, čo spája láska k tancu a ja som šťastná, že som súčasťou tohto celku a môžem povedať SME MAGISTERIAL súbor mexických tancov a piesní.

Iveta Kulifajová

 

Nachádzaš sa tu: Home Nábor